​Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojej firmy, jest upewnienie się, że jesteś skupiony. Wielozadaniowość okazała się być niczym więcej, jak tylko pobożnym życzeniem. Po prostu nie można zrobić więcej niż jedną rzecz na raz, dobrze.

Jeśli chcesz zrobić więcej, w krótszym czasie, oto kilka sposobów, aby pozostać skupionym.

Użyj kalendarza

Twój kalendarz jest twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o zachowanie koncentracji. Użyj go, aby zrobić listę rzeczy, które masz robić każdego dnia, ustalić terminy i punkty kontrolne, aby upewnić się, że jesteś efektywny.

Nadać priorytet

Jeśli masz listę rzeczy do zrobienia, ważne jest, abyś najpierw uszeregował to, co robisz, abyś mógł zrobić najważniejsze rzeczy. Priorytety każdej osoby będą inne. Prawda jest taka, że jeśli jesteś właścicielem małej firmy, Twoim pierwszym priorytetem każdego dnia powinno być wykonywanie pracy, którą musisz wykonać dla siebie jako "pierwszy" klient.

Wyłączenie hałasu

Wyłącz telefon, komórkę, pocztę elektroniczną, portale społecznościowe i skoncentruj się na każdej rzeczy, którą robisz w 100%. Nie koncentruj się na całym tym hałasie wokół siebie. Jest to naprawdę trudne do zrobienia, ale przekonasz się, że praca, którą wykonujesz, jest wyższej jakości i że zrobisz to szybciej.

Wybierz się na spacer

Czy jest to spacer, czy inny rodzaj ćwiczeń lub ruchu... zanim zabierzesz się do pracy nad jakimkolwiek projektem, upewnij się, że się poruszasz. Wdychaj głęboko, oddychaj głęboko i oczyszczaj swój umysł z tych wszystkich śmieci, które przez niego przechodzą, abyś mógł się skupić.

Czas na sam

Staraj się nie pracować za każdym razem dłużej niż 90 minut bez przerwy. Robienie częstych przerw w miejscu, w którym odchodzisz od pracy lub projektu na co najmniej pięć minut, czyni cuda dla twojej zdolności koncentracji. Ale nie używaj tego czasu jako czasu na sprawdzanie poczty elektronicznej. Odejdź od biurka i zrób coś innego.

Zatrzymaj Wielozadaniowość

To szaleństwo, że ludzie zaczęli postrzegać wielozadaniowość jako cnotę. Prawda jest taka, że jest ona bardzo nieefektywna, powoduje nadmierny stres, a ty nie robisz tego szybciej. Ponadto, zazwyczaj to, co robisz, gdy nie jesteś skoncentrowany, jest niższej jakości i nie możesz zrobić tak wiele.

Daj sobie mnóstwo czasu

Próba zrobienia wszystkiego szybko i przesadnie, to pewny sposób, aby się nie koncentrować. Zamiast tego, daj sobie więcej czasu, niż myślisz, że to potrwa, abyś miał dużo czasu na przestoje. Stres i pośpiech to sposób na popełnianie błędów.

Bycie właścicielem firmy lub przedsiębiorcą może być przytłaczające i wyczerpujące. Jak więc niektórzy ludzie zdają się rozwijać i osiągać swoje cele i marzenia, podczas gdy inni walczą? Odpowiedzią jest sposób myślenia. 

Więcej na https://zdrowiprzybiurku.pl/