Podobnie jak Apple wprowadził radykalnie nowy projekt na 10. rocznicę iPhone, Samsung podobno chce zrobić plusk z jego 10 Galaxy S flagowy telefon. Według Wall Street Journal, wariant nadchodzącej Galaxy S10, wewnętrznie znany jako "Beyond X", będzie miał ogromny 6,7-calowy ekran, sześć kamer i 5G wsparcia.

W raporcie zauważono również, że koreański gigant technologiczny wprowadzi trzy inne warianty Galaxy S10, z ekranami o przekątnej od 5,8 do 6,4 cala. Te trzy warianty są oddzielone od urządzeń 5G typu Beyond X. Te trzy warianty są wewnętrznie znane jako "Beyond 0", "Beyond 1" i "Beyond 2" i będą wyposażone w od trzech do pięciu kamer.

Urządzenie ma zostać uruchomione prawdopodobnie w lutym przyszłego roku. Oprócz tych czterech urządzeń, Samsung pracuje również nad składanym telefonem, który ma zostać uruchomiony w marcu - miesiąc po modelach S10.

Obecnie w Galaxy Note9 znajduje się największy ekran telefonu Samsunga o przekątnej 6,4 cala. W przyszłym roku Galaxy S10 ma być większy o trochę, na 6,7 cala. Firma ogłosiła niedawno na swojej konferencji deweloperskiej, że wprowadzi różne rodzaje nacięć na swoich ekranach, aby umożliwić większą powierzchnię wyświetlania. To skłania mnie do przekonania, że niektóre warianty S10 będą wyposażone w nacięcia.

Interesuje mnie również, jak będzie wyglądać sześciokamerowa konfiguracja Samsunga. Jedyny inny punkt odniesienia mamy do tego z zeszłego miesiąca, kiedy to submarka Huawei's Honor wprowadziła Magic 2 z sześcioma kamerami - trzema z tyłu i trzema z przodu.

Z raportu WSJ wynika, że wariant 5G zostanie uruchomiony tylko w USA i Korei Południowej. Warto jednak zauważyć, że najnowszy mobilny procesor Samsunga Exynos 9820 nie jest przystosowany do obsługi 5G, więc firma prawdopodobnie będzie musiała użyć chipsetu Qualcomm, aby umożliwić obsługę nowego standardu sieci w tym modelu.

Samsung stawia duże zakłady na ten telefon i spodziewa się, że dobrze zrobi, aby wesprzeć swój upadający biznes smartfonów. Wszystkie ręce na pokładzie. Sprawdź telefony z serii samsung galaxy.