Mess Free Life może odebrać udział w sprzedaży lub inne wynagrodzenie z linków na tej stronie.

Bankowość internetowa jest teraz wszędzie; prawie każdy bank na świecie pozwala na dostęp do wszystkich kont z komputera lub urządzenia mobilnego.

Nie trzeba jechać do oddziału, znaleźć miejsce parkingowe, stanąć w jakiejś śmiesznie długiej kolejce, i gaz odlotowy. Możesz mieć dostęp do swojego konta i dokonywać różnych transakcji bezpośrednio z kanapy podczas przerwy handlowej swojego ulubionego show.

Korzystam z bankowości internetowej od tak wielu lat, że nie zamawiam już nawet regularnych czeków. Łatwość obsługi i wygoda są dla mnie zbyt dobre, by z nich zrezygnować. I przez te wszystkie lata korzystania z bankowości internetowej nigdy nie miałem żadnego problemu. NIGDY.

Jest to łatwe i wygodne, ale jeśli dopiero zaczynasz, powinieneś wiedzieć kilka ważnych rzeczy.

Mess Free Life może odebrać udział w sprzedaży lub inne wynagrodzenie z linków na tej stronie.

Bankowość internetowa jest teraz wszędzie; prawie każdy bank na świecie pozwala na dostęp do wszystkich kont z komputera lub urządzenia mobilnego.

Nie musisz jechać do oddziału, szukać miejsca parkingowego, stać w jakiejś śmiesznie długiej kolejce, a także gazów spalinowych. Możesz mieć dostęp do swojego konta i dokonywać różnych transakcji bezpośrednio z kanapy podczas przerwy komercyjnej swojego ulubionego show.

Korzystam z bankowości internetowej od tak wielu lat, że nie zamawiam już nawet regularnych czeków. Łatwość użytkowania i wygoda jest po prostu zbyt dobra, by z niej zrezygnować. I przez te wszystkie lata korzystania z bankowości internetowej nigdy nie miałem żadnego problemu. NIGDY.

Jest łatwa i wygodna, ale jeśli dopiero zaczynasz, powinieneś wiedzieć kilka ważnych rzeczy.

CO TO JEST BANKOWOŚĆ INTERNETOWA?

Zasadniczo oznacza to dostęp do kont bankowych i zarządzanie pewnymi transakcjami finansowymi za pomocą Internetu na smartfonie, komputerze lub tablecie. Jest szybka, pozwala zaoszczędzić na wycieczce do banku i zazwyczaj jest darmowa.

Wiele większych banków oferuje również bezpłatną aplikację, która pozwala na dostęp do tych samych informacji na smartfonie lub tablecie bez otwierania przeglądarki.

Większość banków pozwala na dostęp do podstawowych kont, takich jak czeki i oszczędności, ale inne banki pozwalają również na dostęp do innych kont, takich jak kredyty czy rachunki inwestycyjne. Każdy bank jest inny w swojej ofercie, więc będziesz musiał sprawdzić.

CO MOGĘ ZROBIĆ Z BANKOWOŚCIĄ INTERNETOWĄ?

Istnieje wiele zadań bankowych, z którymi możesz sobie poradzić nawet bez konieczności udawania się do banku. Oto kilka z nich, które prawdopodobnie oferuje Twój bank:

ZROBIĆ DEPOZYTY

Wpłacaj czeki, wpisując kwotę w dolarach czeku i robiąc zdjęcie przedniej i tylnej części czeku za pomocą bezpiecznej aplikacji. Aplikacja uzyska dostęp do aparatu telefonu w celu zrobienia zdjęć, ale te zdjęcia nie zostaną zapisane w telefonie dla celów bezpieczeństwa.

BILLEPY PŁATNOŚCI

Robienie tego w Internecie pozwala nawet zaoszczędzić znaczek i wycieczkę na pocztę. Ponadto, nie musisz zamawiać tylu czeków. I masz dostęp do historii płatności dla każdego konta, które płacisz.

BADANIA

Przeszukaj swoją historię płatności rachunków, aby znaleźć konkretne transakcje płatnicze. Jest to tak łatwe do zrobienia i idealne rozwiązanie, jeśli z jakiegoś powodu straciłeś rachunki i chcesz zobaczyć, kiedy ostatni raz dokonałeś płatności.

WYKONUJ TRANSFERY

Tak się składa, że jestem klientem Capital One i mam zsynchronizowane wszystkie moje konta, więc jeśli muszę dokonać przelewu, jest on bezproblemowy. W ułamku sekundy mogę błyskawicznie przelewać środki pomiędzy kontami w tym samym banku.

OTRZYMAJ POWIADOMIENIE

Otrzymuj alerty tekstowe lub mailowe, aby na bieżąco informować Cię o stanie Twojego konta, jak również o wszelkich wpłatach dokonanych na Twoje konto. Jest to przydatne, jeśli Twój czek jest bezpośrednio zdeponowany na Twoim koncie. Jeśli masz trudności z śledzeniem swojej transakcji, usługa ta może być ratunkiem życia w upewnieniu się, że nie przekroczysz salda swojego konta.

WYŚLIJ PIENIĄDZE

Wysyłanie pieniędzy do przyjaciela lub członka rodziny jest super proste z bankowością internetową. Wiele banków oferuje usługę przelewu bankowego, która pozwala na łatwe wysłanie pieniędzy za niewielką opłatą.

Twój bank może nawet oferować dodatkowe usługi. Upewnij się, że zapytasz lub sprawdzisz ich stronę internetową.

JAK BEZPIECZNA JEST BANKOWOŚĆ INTERNETOWA?

Banki podejmują wiele środków ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji o Twoim koncie, więc w większości przypadków dostęp do Twoich danych jest bezpieczny. Jest jednak kilka zasad, których należy przestrzegać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo:

a. Nie odpowiadaj na żadne e-maile podające się za pochodzące z banku, które proszą o podanie danych osobowych lub hasła. Ponadto, nie klikaj na żadne linki w tych wiadomościach. Jeśli otrzymasz e-mail, którego nie jesteś pewien, otwórz osobne okno przeglądarki lub przejdź do aplikacji i zaloguj się bezpośrednio na swoje konto.

b. Zawsze upewnij się, że wylogujesz się z konta, gdy skończysz. Jeśli korzystasz z aplikacji, zazwyczaj wyloguje się ona automatycznie. Ale jeśli korzystasz z przeglądarki, pamiętaj, aby wylogować się ręcznie.

c. Korzystaj wyłącznie z bezpiecznych połączeń Wi-Fi. Twoja domowa sieć Wi-Fi jest zazwyczaj najlepsza, ponieważ najprawdopodobniej masz bezpieczne, chronione hasłem połączenie.

d. Nie używaj publicznego Wi-Fi. Jest wygodny i darmowy, ale nie jest bezpieczny. Jeśli jesteś poza domem i chcesz robić jakieś operacje bankowe, odłącz się od publicznej sieci Wi-Fi i użyj swojego połączenia (danych) 3G lub 4G.