Znalezienie odpowiedniego biura i funkcjonalne urządzenie go, jest niezbędne do efektywnej pracy. Wyposażenie generuje też spore wydatki. Nie każdy dysponuje wystarczającą ilością wolnych środków, aby od razu wszystko sfinansować. Na szczęście zakupy można praktycznie i wygodnie rozłożyć, nie obciążając budżetu. Urządzenia drukujące – nie musisz ich kupować

Największym wydatkiem na początek jest bezsprzecznie zakup sprzętu biurowego. Co prawda rozwój technologiczny w dużej mierze wypiera tradycyjne dokumenty, zastępując je cyfrowymi, jednak analogowe wersje wciąż są niezbędne. Wówczas posiadanie drukarki jest warunkiem niezbędnym. To dzięki niej zyskujemy możliwość wydruku faktur, zleceń, umów, czy dokumentacji pracowniczej. Czy zakup solidnego i wydajnego sprzętu zawsze wiąże się ze sporymi wydatkami? Niekoniecznie.

Obecnie bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wynajem drukarki, kserokopiarki, skanera czy innych urządzeń biurowych i nie tylko. Do niedawna wynajmowanie kojarzyło się wyłącznie z nieruchomościami, jednak coraz więcej dóbr można nabyć w taki sposób. To wygodna alternatywa szczególnie w przypadku nowych przedsiębiorców, którzy chcą szybko zająć się obsługą klientów, a skupiać się na wyposażaniu przestrzeni biurowej.

Jeśli zdecydujemy się na opcję, jaką jest wynajem drukarki i innych sprzętów, mamy do wyboru kilka możliwości, które możemy dopasować do naszych potrzeb.

Leasing

Ten sposób nabycia sprzętu przywołuje na myśl przede wszystkim samochody. Jednak obecnie w leasing można wziąć wiele rzeczy. Na czym to polega?

Leasing to forma finansowania, w której leasingodawca kupuje daną rzecz i oddaje ją leasingobiorcy w użytkowanie przez dany czas. Tym samym nie ponosi on dużego wkładu finansowego za wysokiej jakości sprzęt. Leasingodawca bierze na siebie koszty związane z bieżącą obsługą sprzętu (serwis, materiały eksploatacyjne), a użytkownik płaci tylko comiesięczne raty. Po upływie określonego czasu istnieje możliwość odkupienia danego przedmiotu.

Wynajem

Wynajem drukarki i innych urządzeń biurowych polega na udostępnieniu sprzętu wynajmującemu na czas określony przez strony, po którego upływie sprzęt zazwyczaj wraca do właściciela. W przeciwieństwie do leasingu nie ma tu konkretnych ram czasowych, w związku z tym wynajem może być dobrym rozwiązaniem dla firm, które prowadzą swój biznes sezonowo i nie chcą się wiązać umową na kilka lat. W trakcie użytkowania to właściciel sprzętu pokrywa koszty związane z naprawą i eksploatacją. Teoretycznie kupując sprzęt na własność, producent gwarantuje obsługę serwisową, jednak wówczas zapewnia ją zazwyczaj w ciągu 2 tygodni. W umowie wynajmu ten czas jest maksymalnie skrócony, dzięki czemu firma nie jest narażona na przestój. Pozostaje tylko płacić ustalone raty.

Dzierżawa

Dzierżawa pozwala korzystać z urządzenia bez konieczności kupowania go. Umowa pomiędzy wydzierżawiającym a dzierżawcą zawarta jest na dowolny okres. Ten pierwszy zobowiązuje się do oddania w dzierżawę określonego sprzętu. Wydzierżawione urządzenia objęte są obsługą serwisową. Zapewnione jest też regularne dostarczanie materiałów eksploatacyjnych, których liczba ustalana jest stosownie do naszych potrzeb. Całość wliczona jest w stałe, dogodne raty dostosowane do budżetu firmy.

drukarka / kserokopiarka

Wynajem drukarek: zalety

Wynajem drukarki niesie za sobą niemal same korzyści. Zakup nowoczesnego sprzętu biurowego wiąże się często ze sporymi kosztami. Nabycie najtańszej drukarki przekłada się na kiepską jakość dokumentów, a to przecież one są w pewnym sensie wizytówką firmy. Warto więc postawić na sprzęt wysokiej klasy. Ale ten wydatek to nie wszystko. Dochodzi nam jeszcze zakup materiałów eksploatacyjnych oraz serwisowanie. Trzeba pamiętać, aby mieć odpowiedni zapas tuszu i papieru, a w razie awarii czeka nas szukanie punktu serwisowego lub wymiana sprzętu na nowy, co generuje dodatkowe koszty. Tego wszystkiego można uniknąć. Co więc zyskujemy dzięki powyższym formom wynajmu?

  • brak wysokich kosztów zakupu,
  • inwestycja jest rozłożona na stałe, miesięczne raty,
  • raty można wliczyć w koszty firmy, tym samym obniżając podatki,
  • korzystanie z nowoczesnego sprzętu, który po zakończeniu umowy możemy wymienić lub wykupić,
  • możliwość korzystania z obsługi serwisowej,
  • sprzęt zastępczy w przypadku awarii,
  • regularne konserwacje i przeglądy,
  • dostarczanie materiałów eksploatacyjnych (tusze, tonery).

Na rynku istnieje wiele firm proponujących wynajem drukarki i innych sprzętów biurowych na dogodnych warunkach. Każdy przedsiębiorca z pewnością znajdzie coś dla siebie. Firma zyskuje komfort pracy, dzięki profesjonalnemu sprzętowi i nie martwi się o jego obsługę. Dostaje comiesięczne faktury, nie ponosi dodatkowych kosztów i może skupić się na swojej działalności.