Może się wydawać, że radio odeszło do lamusa. Można się bardziej mylić, jeśli nie myślimy o klasycznych programach nadawanych na falach FM. Zastępuje je radio internetowe, które oferuje wiele korzyści i dodaje dużo więcej świeżości do tematu.

Czym jest radio internetowe? Jak mogę je uzyskać? Za chwilę wszystko wyjaśnimy i powiemy Ci, co warto kupić, a czego warto posłuchać.

Jaka jest różnica między tradycyjnym radiem FM a radiem internetowym?

Radio online pozwala na słuchanie muzyki i programów publicystycznych praktycznie wszędzie, nie tylko tam, gdzie z nadajnika słychać fale FM. Możesz mieć dostęp nie tylko do lokalnych stacji, ale także do wielu "kanałów" na całym świecie. Możesz nadawać swoje programy z dowolnej liczby stacji, ponieważ nie ma pasma, w którym musiałbyś się zmieścić.

Radio internetowe oznacza więcej możliwości wyboru, więcej wolności i mniej ograniczeń.

Radio internetowe to same plusy.

Chociaż może się tak wydawać, jest kilka "ale". Po pierwsze, aby uzyskać do nich dostęp, potrzebny jest internet. Nie jest to problem dla większości ludzi, ale może być dla seniorów i młodszych osób niezaznajomionych z technologią. Korzystanie z radia internetowego może być dla nich zbyt trudne. Jesteśmy pewni, że ...

Radio internetowe to przyszłość

Radio w Internecie przeżywa swój renesans. Globalna sieć dała nowe życie tradycyjnemu radiu właśnie wtedy, gdy wydawało się, że wychodzi ono z mody. Najlepszą rzeczą w internecie jest to, że można słuchać zarówno nowych stacji online, jak i starych programów. Radio Zet i RMF FM, dwaj najpopularniejsi nadawcy, również udostępniają swoje programy online. Pozwala to na ominięcie ograniczeń pasma FM. W Internecie można znaleźć prawie wszystkich polskich nadawców.

Radio przez Internet często daje swobodę, ponieważ wiele stacji udostępnia swoje audycje w formie osobnych materiałów: podcastów.

Teraz możesz słuchać radia na żywo, zgodnie ze swoim planem dnia lub ustalić własny harmonogram i słuchać tylko tego, co Cię interesuje. Możesz słuchać radia, kiedy tylko chcesz.

Stacje internetowe są często finansowane przez samych słuchaczy, najczęściej poprzez dobrowolne datki lub serwis Patronite.

Sukces zbiórek na rzecz Radia Nowy Świat (które niedawno powstało) i Radia 357 jest najlepszym wskaźnikiem zainteresowania społeczeństwa.

radio online

Jak mogę słuchać radia internetowego? Jakie są wymagania, aby słuchać radia online?

Jak mogę słuchać radia online? To proste. Wystarczy komputer stacjonarny, laptop lub tablet, który ma dostęp do Internetu. Aby rozpocząć odtwarzanie, wystarczy uruchomić przeglądarkę i wpisać nazwę stacji radiowej w pasku adresu.

Jak mogę odbierać radio internetowe bez komputera lub laptopa? Perfect to również radioodbiornik z dostępem do Internetu.

Słuchaj radia internetowego na stronie https://spokeo.pl/radio

Radio internetowe na smartfonie

Można to zrobić za pomocą smartfona, który jest wszystkim, czego potrzebujesz.

Aby włączyć stację, możesz skorzystać z aplikacji lub przeglądarki. Można skorzystać z aplikacji agregatorów, natomiast niektóre radia mają własne oprogramowanie. Należą do nich na przykład:

  • TuneIn
  • Open.fm
  • Patronite Audio
  • RMF ON
  • Replaio
  • VRadio

Możesz używać swojego telefonu do słuchania radia internetowego na innych urządzeniach.

Każde urządzenie obsługujące Bluetooth może otrzymywać strumieniowo treści. Może to być, na przykład, przenośna wieża głośnikowa, soundbar lub soundbar, który nie ma dostępu do Internetu.

Najpopularniejsze internetowe stacje radiowe

Masz internetowy odbiornik radiowy, ale czego słuchasz? Liczba internetowych stacji radiowych jest praktycznie nieskończona. To może utrudniać wybór. Oto lista kilku najpopularniejszych i najciekawszych stacji internetowych.

  • Radio Nowy Świat powstało w 2020 roku po aferze Trojki. Przejęło kilku dziennikarzy Polskiego Radia (w tym Wojciecha Mana) i założyło Radio Nowy Świat. Podstawowym programem Radia Nowy Świat jest publicystyka, ale jest też muzyka.
  • W skład Radia 357 wchodzą także byli dziennikarze Trójki: Marcin Łukawski i Marek Niedźwiedzki, a także Piotr Stelmach i Kuba Strzyczkowski. Radio 357 podtrzymuje ducha "starej Trojki", utrzymując profil publicystyczno-muzyczny.
  • Piotr Kędzierski jest dyrektorem kreatywnym Newonce, która jest jedną z najchętniej słuchanych stacji. Wywiady i audycje przeplatane są muzyką, głównie hip-hopem, ale także rockiem i muzyką elektroniczną.
  • Weszlo.fm, radio internetowe, które jest darmowe dla wszystkich fanów sportu, zostało stworzone specjalnie z myślą o fanach piłki nożnej. Dzięki tym audycjom można trzymać rękę na pulsie i zajrzeć za kulisy.
  • Radiospacja narodziła się w dobie pandemii. Wielu kilkudziesięciu redaktorów nadawało swoje programy na żywo ze swoich domów, dostarczając słuchaczom muzyki i ciekawostek - głównie elektronicznych, rockowych i alternatywnych.
  • Pod adresem rockserwis.fm dostępna jest internetowa stacja dla fanów metalu i rocka. Muzyka jest najważniejsza, a autorskie audycje są świetnym źródłem informacji.

Więcej do przeczytania na https://spokeo.pl/